FAQ

Nie wykonuje ŻADNYCH zabiegów kobietom w ciąży ze względu na nieznane ryzyko powikłań i brak literatury oraz badań w tym temacie. Co do KP - zasadnicze pierwsze pytanie: Czy jesteś w stanie odstawić dziecko natychmiast od piersi? W razie jakiejkolwiek reakcji niepożądanej włączone może być leczenie. Jeśli odpowiedź brzmi tak, mogę to przemyśleć, ale wspólnie ustalimy czy nie lepiej zaczekać.
-> Dobór metody makijażu permanentnego zależy od wielu czynników i ustalany jest podczas konsultacji poprzedzającej zabieg. Makijaż permanentny ma podkreślać naszą urodę, biorąc pod uwagę kształt twarzy możemy złagodzić rysy lub uwydatnić spojrzenie. Jeśli mamy opadające powieki, możemy otworzyć oko i podnieść końcówki. Czasem to nawet mały facelifting i odejmiemy kilka lat… Najbardziej naturalnie wygląda makijaż techniką pudrową, mocno podkreślony dół brwi to Powder Effect, wyraziste i "instagramowe brwi" uzyskamy metodą Ombre/ instabrows. Zawsze przed zabiegiem omawiamy różnice pomiędzy nimi. Jeśli chodzi o MP ust metodę, kolor dobieramy wspólnie. Usta mogą być kolorowane na jeden kolor po całości, cieniowane od konturu, z rozświetleniem, ombre na kilka kolorów, konturowe i bezkonturowe. Rzadko zdarza się efekt przerysowania, więc decydujemy się na mocne kolory czerwienie, róże i moje ulubione, nude, które tak czy siak w procesie gojenia jaśnienią nawet do 50%. -> Jeśli chodzi o modelowanie ust - decydując się na zabieg u tak doświadczonej osoby jedno jest pewne - po ustaleniu Twoich oczekiwań zrobię wszystko co potrafię byś wyszła zadowolona. Potrafię wykonać najbardziej spektakularne usta, ale również lekko je tylko ujędrnić. W naszym gabinecie NIE TWORZYMY “KACZYCH DZIOBÓW”. Czy to techniki rosyjskie bazujące na mocnym konturze, czy modelujemy na płasko, czy powiększamy klasycznie, zawsze staram się trafić w gusta klienta. Życzysz sobie naturalnego efektu, by uniknąć przerysowania, nie widzę problemu. Chcesz usta idealnie płaskie, wysokie, z mega konturem - przyznam się szczerze, to mój konik 😉 W końcu słynę w Polsce z tej najbardziej spektakularnej techniki modelowania ust.
Każda z Nas odczuwa to inaczej, w zależności od cyklu, przed samą miesiączką i w trakcie Panie najbardziej narzekają na dyskomfort, ale nie jest to ból nie do wytrzymania. Przy makijażu to uczucie drapania, szczypania, pieczenia. Pamiętaj, że nie jest to masaż 😉 ale na pewno nie jest hardcorowo. Najnowsze metody pigmentacji, maszyny i igły powodują, że zabieg jest niemalże bezbolesny i rzadko   sięgamy po żele relaksujące. Składnikiem czynnym jest lidokaina.  Zabieg modelowania ust wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu (kremem). Niektóre preparaty mają w składzie lidokainę, która minimalizuje odczucie rozpierania. Autorska technika Usta rzeźbione (logo) jest bezbolesna. Inne zabiegi tj Wolumetria policzków, brody, żuchwy czy stymulatory nie wymaga wcześniejszego znieczulenia.
Wykonanie makijażu permanentnego jest czasochłonne. W zależności od metody, rozłożenia pigmentu, efektów gradientu, pixel itp., pigmentuję od 30min do 60min. Cała reszta to wywiad, wypisanie karty zabiegu, nasze poznanie się, wysłuchanie oczekiwań i moja propozycja. Najważniejszy w tym wydaje się dobór kształtu, poświęcam na to najwięcej uwagi. Dla każdej z Was mam zarezerwowane bezpieczne 1,5h. Wtedy nie ma pośpiechu, stresu ani dla mnie, ani dla Ciebie, gdzie Twój komfort jest najważniejszy. Wolumetrie i wszystkie zabiegi związane z twarzą trwają zazwyczaj 45-60min Zabieg modelowania ust w naszym gabinecie trwa 15min a cała wizyta to ok.30min.
Wyróżniam 5 etapów gojenia się makijażu permanentnego brwi. Jeśli chcesz, zdjęcie gojenia się dostaniesz od nas w wiadomości prywatnej. Kreski tak naprawdę goją się praktycznie niezauważalnie ze względu na malutką powierzchnię. - etap 1: bezpośrednio po pigmentacji: skóra może być zaczerwieniona, może wystąpić obrzęk i naturalnym zjawiskiem jest sączenie się osocza. - etap 2: zasuszenie, mieszanina pigmentu i osocza zaczyna zasychać, tworząc tzw. skorupkę, strupek - etap 3: złuszczanie drobnopłatkowe, nasza skorupka zaczyna pękać, a Wy dziwicie się co się dzieje 😉 Nie wolno zrywać! Równie dobrze, niektóre skóry reagują dużymi strupami, gdzie należy uważać szczególnie, żeby niczego nie zerwać! - etap 4: Etap paniki i płaczu, w zasadzie najgorszy, kiedy powoli skorupka zaczyna odpadać. Pieszczotliwie przez Was nazywane "brwi moro" , "łaciate", "cętki". To co widzimy pod spodem jest kontrastem pomiędzy ciemnym strupkiem a świeżą, często zaróżowioną skórą. Usta spękane, suche, z dyndającymi skórkami. - etap 5: po złuszczeniu się następuje stabilizacja pigmentu. Każdy z tych etapów jest indywidualny, każda skóra inaczej się goi, nawet każda z brwi goi się inaczej i w swoim tempie. Adekwatnie do tego łuszczą się usta 🙂
W zależności od typu cery: przy skórach tłustych, porowatych barwnik będzie się wyłuszczał szybciej. Jeśli dużo się opalasz i prowokujesz skórę do regeneracji (częste peelingi, kuracje kwasami, leczenie trądziku) to również makijaż „zejdzie” szybciej. Dobrze wykonany zabieg w połączeniu ze słuchaniem moich zaleceń daje możliwość cieszyć się efektem około 8-14miesięcy. Zazwyczaj zalecam odświeżyć około roku czasu. Sama z pewnością zobaczysz, kiedy jest na to czas, kiedy kolor zaczyna się wybarwiać i iść w niepożądane tony.
Dbaj o swój makijaż, tak samo jak o skórę – nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj! Chroń przed promieniowaniem UV, jeśli masz zamiar się opalać, używaj wysokich filtrów – SPF 50 do kupienia w każdej aptece. Jeśli wybierasz się na zabieg kosmetyczny, poproś osobę wykonującą o zabezpieczenie ich wazeliną. Reguluj włoski, żeby zawsze wyglądały schludnie, jeśli jest ich dużo, zakup żel/sztyft do stylizacji brwi i zaczesuj je na wykonany makijaż. Jeśli są jaśniejsze od MP, wybierz się na hennę, żeby je przyciemnić (zafarbować). Ładne usta to wizytówka kobiety, pamiętaj, żeby nie miały suchych skórek i zawsze były nawilżone. Świetny duet to oprócz samego makijażu także delikatne nawilżenie ich kwasem hialuronowym.
Po wykonanym zabiegu kategorycznie zabrania się dotykania, ściskania i masowania ust. Wszystkie zalecenia pozabiegowe otrzymasz od osoby wykonującej zabieg. W zależności od struktury ust, niektóre osoby dostaną indywidualne zalecenia po zabiegu.
Moim zdaniem powinno zacząć się od modelowania ust, kolejno pokolorować je makijażem, być może przyjdzie ochota na drugie powiększanie i dopiero dopigmentować. Makijaż permanentny koloruje naturalną czerwień ust bez wyjeżdżania poza kontur i powiększania ich, więc można także zacząć od makijażu.  Jeśli nie jesteś pewna, umów się na konsultację - doradzimy.